Dental İmplant Teknolojileri

Dental İmplant Teknolojileri Eksik bir dişin kökünün yerini alan ve kuron veya köprü gibi yapay bir diş için sabit bir temel sağlayan, cerrahi olarak yerleştirilmiş bir cihazdır. Yedek diş için güvenli ve kalıcı bir çapa oluşturmak üzere zamanla çene kemiğine entegre olur. Dental implant teknolojileri, yaralanma, hastalık veya başka nedenlerle bir veya daha fazla dişi kaybetmiş kişiler için popüler ve etkili bir çözümdür.

Dental İmplant Teknolojileri Nelerdir?

Dental implant teknolojisindeki bu ve diğer gelişmeler, prosedürü daha öngörülebilir ve verimli hale getirdi ve hastalar için sonuçları iyileştirdi. Dental implant teknolojisi son yıllarda büyük ilerleme kaydetmiştir. En son yeniliklerden bazıları şunlardır: Formun Üstü Formun Altı Bilgisayar destekli implant yerleştirme: Bu teknoloji, optimum sonuçlar için implantın tam yerini, açısını ve derinliğini planlamak için 3D görüntüleme ve bilgisayar yazılımı kullanır. İmmediat yükleme implantları: Bu teknik, implant yerleştirildikten hemen sonra yeni bir dişin implanta takılmasına izin vererek hastanın bekleme süresini azaltır. Dental implant teknolojileri içinde yer alan bu işlem, bekleme süresi kısa olduğundan çoğunlukla tercih edilebilir. Dental İmplant Teknolojileri Mini implantlar: Bunlar, ağzın önü gibi sınırlı çene kemiği hacmi olan bölgelerde kullanılmak üzere tasarlanmış daha küçük implantlardır. Zirkonya implantlar: Bu implantlar, biyolojik olarak uyumlu ve aşınmaya ve yırtılmaya karşı dayanıklı seramik bir malzemeden yapılmıştır. All-on-4 implantlar: Bu, çeneye dört implantın yerleştirildiği ve tam bir yedek diş arkını desteklemek için kullanıldığı bir tekniktir.

Dental İmplant Hangi Durumlarda Yapılır?

Dental implantlar tipik olarak bir veya daha fazla dişi eksik olan ve kalıcı ve stabil bir çözüm isteyen kişiler için önerilir. Dental implantların kullanılabileceği bazı yaygın durumlar vardır. Örneğin; bir diş implantı, bitişik dişleri etkilemeden tek bir eksik dişi değiştirebilir. Ayrıca dental implant teknolojileri, bir köprü veya protezi desteklemek için kullanılabilir ve birden fazla diş eksikliği için kalıcı bir çözüm sağlar.
Önceki Yazı
«
Sonraki Yazı
»