Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatları Teknolojide yaşanan gelişmeler diş tedavilerinde de bir dizi yeniliğe olanak sağlamıştır. Bu sayede diş beyazlatma uygulamaları da çeşitlenmiştir. Uygulamanın türüne bağlı olarak diş beyazlatma fiyatları da farklılık gösterebilmektedir. Aynaya bakıldığında yüz ifadesi içerisinde ağız ve diş yapısı dikkat çekmektedir. Ağız yapısının sağlıklı ve estetik olarak güzel görünmesi için dişlerin biçimi ve rengi önemlidir. Bu nedenle diş hekimleri tarafından çeşitli estetik tedaviler uygulanmaktadır. Hastanın sağlık koşulları ve dış faktörlere bağlı olarak diş estetiği sorunları oluşur. Ortaya çıkan bozuklukların önüne geçmek için çok sayıda kişi tarafından diş beyazlatma fiyatları merak edilmektedir. Kutay ortodonti bünyesinde bulunan uzman diş hekimleri ve son teknolojik cihazlar ile hastalarımıza hizmet vermekteyiz.

Diş Beyazlatma Nedir?

Pek çok insan tarafından beğenilen lekesiz ve beyaz dişler, estetik açıdan hoş görünmektedir. Aynı zamanda kişiye genç ve sağlıklı bir görüntü katmaktadır. Gülüş estetiğine yönelik olarak beyazlatma ve renk eşitliği sağlanmalıdır. Leke oluşumu ve renk değişimlerine yönelik olarak yapılan birtakım estetik işlemler bütünüdür. Diş beyazlatma, kişiye özel olarak belirlenen seanslar süresince uygulanmaktadır. Hastanın mevcut diş sağlığından hareketle tedavi planı oluşturulur. Diş taşı temizliği ve çürük tedavisi gerekli görüldüğü noktalarda uygulanır. Diş beyazlatma fiyatları, sanılanın aksine herkesin ulaşabileceği bir aralığa sahiptir.

Diş Beyazlatma Kimlere Uygulanır?

Diş Beyazlatma Fiyatları İç ve dış bölgede oluşan renk değişikliklerine rastlanan kişilere uygulanır. Estetik anlamda bozulmalar ve diş yüzeyinde sararmalar bazı etkenler sonucu yaşanmaktadır. Çay, kahve ve sigara kullanımı ilk akla gelenlerdendir. Diğer diş yüzeyinin dışında renk değişimine sebep olan ürünlerin tüketilmesi diş estetiğini etkilemektedir. Dış yüzey üzerinde yapılacak diş beyazlatma işlemlerinin daha iyi sonuç verdiği bilinmektedir. Kişinin geçirdiği bazı hastalıklar ve ilaç tedavilerine bağlı olarak da diş yüzeyinin iç kısmında renk farklılıkları görülmektedir. Diş çürükleri, iltihaplanmalar ve travmaları iyileştirmeye yönelik diş tedavileri sonucunda da ihtiyaç duyulan bir yöntemdir.

Diş Beyazlatma Tedavisi

Her diş estetiği tedavisinde görüldüğü gibi öncelikle hastanın temel diş ve ağız sağlığına yönelik işlemler yapılır. Çürük tedavisi ve diş taşı temizliği yapılır. Diş estetiğine uyumlu olması açısından önceki diş tedavilerinden kalan uyumsuzluklar giderilir. Uygulanacak seanslar esnasında bazı önlemler izlenir. Diş eti üzerine zarar görmemesi adına özel bir bariyerle korunur. Ardından beyazlatma jeli sürülen bölgeye mavi LED ışık uygulanır. Böylelikle 15’er dakikalık sürecek seanslar içerisinde istenen beyazlığı elde etmek hedeflenir. Hastanın ihtiyacına göre belirlenen seans sayıları ve diş beyazlatma fiyatları ile ilgili bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Süreci ve Etkileri

Diş Beyazlatma Fiyatları Diş beyazlatma sonucunda diş yüzeyi üzerinde belirli yan etkilere rastlanmaktadır. Diş sağlığını ve hastanın hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Diş ve diş eti hassasiyeti ve öteki dişlerle biçim olarak uymama gibi örneklendirilebilir.
  • Diş ve Diş Eti Hassasiyeti: Genellikle hastalar tarafından belirtilen bir sorundur. İlk seanslar sırasında diş yüzeyinde, sıcak ve soğuk gıda tüketimine bağlı olarak hassasiyet hissi yaşanmaktadır. Diş beyazlatma süreci devam ettikçe azaldığı görülmektedir. Diş etlerindeki hassasiyete ise ürün kullanımı sonucunda oluşan hasarla ilgi olduğu bilinir. Diş hekimi tarafından uygulanan tedaviler dışında hasta tarafından kullanılan medikal ürünler sebep olmaktadır.
  • Mevcut dişlerle uyumsuzluk: Çeşitli sebeplerden ötürü uygulanan diş dolgusu, implant ve benzeri yapılardaki renk tonuna uyumlu bir yapı yakalanmaya çalışılır. Beyazlatma işlemleri bu uyuma göre devam etmektedir. Bazı durumlarda ek tedavilere başvurulabilir.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Düzenli olarak yapılan ağız ve diş temizliği, beyaz dişlere sahip olmak için yetmeyebilir. Bazı hastaların genetik özellikleri ve diğer çevre koşullarına bağlı olarak dişlerin belli bir rengi bulunmaktadır. Dolayısıyla istenen beyazlığı elde etmek için birtakım estetik işlemlerden geçmek gerekmektedir. Biçimsel olarak ideal bir diş yapısına kavuşmak ve diş yüzeyi üzerinde bulunan lekeleri en aza indirilmektedir. Kutay Ortodonti olarak hastaya özel tedavi planı sağlamaktayız. Uzman diş hekimlerimiz ve hijyenik koşullara uygun ekipmanlarımız ile estetik işlemler yapılmaktadır. Diş beyazlatma fiyatları ve uygulama süreci hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.