Diş Estetiği Çeşitleri

Diş Estetiği Çeşitleri Dişlerin görünümü, şekli, renkleri ve sağlığı için yapılan tedavilerdir. Bu tedavi, dişlerin çeşitli sorunlarına bağlı olarak yapılır. Diş tedavisi uygulamaları, kişinin dişlerindeki sorunları gidererek, daha estetik, sağlıklı ve güzel bir gülüş elde etmeye yardımcı olabilir. Diş estetiği çeşitleri, renk değişikliklerini, çatlakları, çürükleri, kırıkları, çipleri ve diş eti problemlerini gidermeye yardımcı olur.

Diş Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Dişlerin rengini açmak için kullanılan bir işlemdir. Diş beyazlatma işlemi, leke oluşumuna yönelik olarak kimyasal veya lazer yoluyla yapılabilecek birkaç farklı yöntemle gerçekleştirilebilir. Porselen kaplamalar, dişlerin ön yüzeyine yerleştirilen ince, dayanıklı porselen tabakalardır.

Dişlerin şeklini, boyutunu ve rengini değiştirmek için kullanılabilirler. Laminate veneerler, porselen kaplamalara benzer ancak daha ince bir kaplama tabakasıdır. Dişlerin ön yüzeylerine yerleştirilir ve şeklini, boyutunu ve rengini iyileştirebilirler. Diş teli, dişlerin düzleştirilmesi ve hizalanması için kullanılan bir tedavidir. Dişlerin pozisyonunu değiştirmek için hafif kuvvetler uygular ve genellikle 1 ila 3 yıl arasında kullanılır.

Diş Estetiği Çeşitleri Diş estetiği çeşitleri arasında olan implant, diş eksikliği yaşayan kişilerde kullanılan etkili bir tedavidir. Titanyum vidaların çene kemiğine yerleştirilmesini ve yapay dişlerin bunlara takılmasını içerir. Diş dolgusu, çürükleri ve diğer hasarları onarmak için kullanılan bir tedavidir. Uygulama kapsamında, dişlerin doğal yapısını korunurken, dişlerin görünümünü de iyileştirebilir.

Diş Estetiği Öncesi ve Sonrası

Ağız ve diş sağlığı alanında uzman hekim kontrolünde ilerleyen tedavi süreciyle olumlu yönde sonuç elde edilir. Muayene sırasında, dişlerinizin güncel durumu, şikayetleriniz ve size uygun tedavi seçenekleri hakkında konuşulur. Diş beyazlatma, bonding, porselen kaplama, zirkonyum kaplama, diş implantları ve ortodontik tedaviler gibi çeşitli seçenekler yer alabilir. Uygulama sonrasında dişlerinizin yeni görünümüne alışmak biraz zaman alabilir. İşlemin etkisi nedeniyle dişlerinizde hafif bir hassasiyet hissedebilirsiniz. Bu hassasiyet genellikle kısa süre boyunca geçer. Ayrıca, dişlerinizin yeni görünümü ile birlikte, daha iyi bir özgüven ve sağlıklı dişler elde edebilirsiniz.

Tedavinin ardından dişlerinizin bakımına özen göstermelisiniz. Dişlerinizi fırçalamak, diş ipi kullanmak ve düzenli olarak diş hekimi kontrolüne gitmek, estetik görünümün devamlılığı için önemlidir. Ayrıca diş estetiği çeşitleri arasından uygun kaplama ve tedavi yöntemini seçmek olumlu yönde etki eder.
Önceki Yazı
«
Sonraki Yazı
»