Diş Eti Estetiği Nasıl Yapılır?

Diş Eti Estetiği Sağlıklı ve güzel görünen dişler günlük hayatımızı olumlu yönde etkilemektedir. Kişinin kendisine olan güvenini artıran beyaz ve simetrik dişler başkalarına karşı iyi bir izlenim oluşmasına da olanak sağlar. Ayrıca diş sağlığı genel sağlık durumumuzu da etkilemektedir. Bu nedenle ağız ve diş sağlığı son derece önemlidir. Sağlıklı bir ağız için diş eti bozukluklarının da giderilmesi gerekir. Günümüzde diş hekimleri tarafından uygulanan diş eti estetiği ya da diğer adıyla pembe estetik, diş etinde var olan çekilme ve asimetrik bozuklukların düzeltilerek diş etleri ve dişlerin olması gerektiği standartlara erişmesini sağlamaktadır. Diş eti bozukluklarının tedavisinde diş eti estetiğinden yararlanılmaktadır.

Diş Etinde Meydana Gelen Sorunlar Nelerdir?

Hastaların güzel bir gülüşe sahip olması için sadece beyaz dişler yeterli olmamaktadır. Beyaz ve sağlıklı görünen dişlere uyumlu olacak şekilde diş etlerinin de sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olması gerekir. Diş etleri çeşitli nedenlere bağlı olarak hasar görebilir. Diş etlerinde en çok karşılaşılan sorun diş eti iltihabıdır. İltihaplanma sonucu diş etinde meydana gelen şişme ve morarmalar kişinin yaşamını olumsuz etkiler. Diş etlerinde iltihaplanma oluşmasının nedenleri arasında hastanın ağız bakımına yeterli özeni göstermemesi yer almaktadır. Diş etlerinde iltihaplanma ya da yaşa bağlı olarak çekilmelerde oluşabilir. Bu durumlarda hastaya diş eti ilavesi yapılır. Diş eti hastalıklarından olan iltihaplanmaya, besin artıkları sonrasında meydana gelen bakteri plağı da neden olmaktadır. Dişlerin düzgün bir şekilde temizlenmemesi dişlerde diş taşı ve plak oluşmasına sebep olur. Bu durumlarda da diş etlerinde çekilme meydana gelir.

Diş Eti Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Diş etlerinde meydana gelen bozukluklar konuşurken ya da gülerken kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Bu kötü görüntünün ortadan kaldırılması ve daha ciddi rahatsızlıkların oluşmaması için diş eti estetik uygulaması alanında uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Diş eti estetiği hastalara birçok avantaj sunmaktadır. Diş eti tedavisi ile hastanın dişlerinde simetrik bir görünüm kazandırılır. Hastaya diş eti seviyeleme işlemi uygulanarak diş boyları uzatılır ve ideal diş oranları oluşturulur. Bu sayede hasta, istediği sağlıklı ve güzel görünen diş etlerine ulaşmış olur.

Diş Eti Estetiği Kalıcı Mıdır?   

Çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşan diş eti estetik uygulamasının kalıcı olup olmadığı uygulamayı gerçekleştirmek isteyen hastalar tarafından merak edilmektedir. Diş eti estetiği kalıcı bir uygulama olmakla birlikte tedavinin kalıcılığını etkilemesi için kişinin ağız ve diş bakımına özen göstermesi gerekmektedir. Hasta, uygulama sonrasında da düzenli diş kontrollerine devam etmeli, diş fırçası ve diş ipi kullanarak diş temizliğini gerçekleştirmelidir.

Diş Eti Estetiği Fiyatları

Diş eti görünümünden memnun olmayan birçok hasta diş eti estetik fiyatları ile ilgili araştırmalar yapıyor. Diş eti estetiği fiyatları işlemi gerçekleştirecek hekimin tecrübesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Diş eti estetiği ücret bilgisi ve diş eti estetiğinin süreci ile ilgili detaylı bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz.