Gülüş Estetiği Avantajları

Gülüş Estetiği Günümüzde oldukça rağbet gören gülüş estetiği, estetik diş hekimliği alanında yer alan ve insanların estetik bir gülüşe sahip olmasına hizmet eden tedaviler bütünüdür. Diş sağlığı sorunları kadar çoğu kişinin gündeminde olan ağız yapımızdaki estetik kusurlar, gülüş estetiği yöntemleri ile çözüme ulaşmaktadır. Şekil bozuklukları, yapısal sıkıntılar ve renk değişimleri olarak örneklendirilen bu estetik kusurlar, özellikle sosyal ortamlarda kişiyi psikolojik olarak olumsuz etkilemektedir. Gülüş estetiği ile kliniğimizdeki medikal - cerrahi tedavi imkânlar ve uzman diş hekimlerimiz eşliğinde kişiye uygun gülüş tasarımını oluşturmaktayız. Günlük hayatımızda her ne kadar ağız sağlığımıza ve bakımına özen göstersek de bu durum diş ve çene yapımızdaki estetik sorunları çözmeye yetmeyebilir. Gülüş tasarımı alanında kullanılan bazı tedavi yöntemleri şunlardır:
  • Zirkonyum Diş Kaplama: Zirkonyum maddesi ile dişlerin kaplanmasıdır.
  • Porselen Lamine Uygulaması: Dişlerde görülen çarpıklık, eksiklik veya bozukluklara yönelik uygulanmaktadır. Lamine uygulaması esnasında en az düzeyde aşındırma ile eksik veya kırık dişler tamamlanır.
  • Diş Beyazlatma Uygulaması: Gerekli görülmesi durumunda kullanılan bir yöntemdir. Hastanın ağız yapısında yer alan renk farklılıklarını eşitlemek ve beyazlığını arttırmaya yönelik yapılan işlemlerden oluşur.
  • Dişeti Gülüş Estetiği: Uygulamanın temel amacı, diş etlerinin dişlerle arasındaki dengeyi ayarlamak için yapılan işlemlerdir. Diş eti asimetrisi, çekilmesi renk ya da şekil bozuklukları sonucunda oluşan estetik sorunları minimum düzeye indirmeyi hedeflemektedir. Gummy smile yani diş etlerinin fazla bir biçimde yüzeye inmesi ile ortaya çıkan gülüşü önlemek için de kullanılan bir tedavi çeşididir. İdeal ve hoş görünen bir gülmeye ve ağız yapısına sahip olmanıza yardımcı olur.Gülüs Estetigi

Gülüş Estetiği Uygulaması

İlk olarak doktorunuz, ağız ve dişlerinizi muayene eder ve temel sorunlar belirlenir. Ardından tedavi planı oluşturularak ortaya çıkacak gülüş tasarımınız kararlaştırılır. İşlem süresi için tek bir seans süresi yeterli olmayabilir. Bu nedenle doktorunuzun belirlediği ve sayısı kişiye göre değişen muayeneler bulunmaktadır. Gülüş estetiği tedavisi planında, temel ağız sağlığınızı sağlamak ve korumaya yönelik işlemler yapmak öncelikli sırada yer alır. Diğer adımda ise ilk muayenede görülen diş eti, dişlerin pozisyonları ve çene yapısını kapsayan estetik problemlere yönelik harekete geçilir. Hastadan alınan görüntüler ve modellemeler yardımıyla diş ve çene yapısı ayrıntılı olarak ele alınır. Ortodonti tedavisi veya herhangi bir cerrahi operasyon gerektiren bir durum yoksa diş boyu, diş eti seviyelemesi ve gülüş genişliği gibi konularla ilgilenilir. Tahmini 1 – 2 hafta içerisinde tedavinin sonuçlanması beklenir. Gülüş estetiği tedavilerinde diş eti problemleri, duruş bozuklukları, dudak şekli gibi konular hedef alınarak ideal gülüş tasarımı hedeflenir. Tedavi süreci sonrasında elde edilecek görünüm modellemesi ve hastanın istekleri doğrultusunda gerçeğe en yakın sonuç elde edilir.

Gülüş Estetiği ve Faydaları

Gülüs Tasarımı Birçok kişi için sağlıklı dişlerin yanında estetik olarak ideal görünüme sahip bir ağız, çene yapısı önemlidir. Gülüş estetiği tedavilerinin hastalarımıza sağladığı avantajlar bulunmaktadır. Belirgin ve net bir diş rengi, çarpıklık ve kırıklıklarda düzelmeler, sağlıklı diş etleri, dudak ve çene yapısına uyum, sosyal çevrenizde özgüven artması gibi pek çok avantaj sağlar.

Tedavi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gülüş estetiği gibi tedaviler tamamen kişiye özel bir süreci kapsamaktadır. Bundan dolayı tedavi sonrası kalıcılığın ne kadar süreceği de kişiden kişiye ve uygulanan tedavi yöntemine göre değişim göstermektedir. Aynı zamanda doktorunuzun kullandığı malzemelerin ömrü de belirleyicidir. Diş fırçalama, diş ipi kullanımı gibi evde bakım teknikleri yapılan estetik tedavilerin kullanım süresini uzatmaktadır. Temel diş ve ağız sağlığınız için de koruyucu önlem niteliğindedir. Ek olarak düzenli diş hekimi kontrollerinin aksatılmamasına da dikkat edilmelidir. Estetik diş tedavileri ve gülüş estetiği hakkında ayrıntılı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.